11 Kasım 2008 Salı

Python projesinde klasör yapısı

Bunları yap:

 • Projenizin en üst dizininin adı projenizle aynı olsun, - işareti ile birlikte versiyonu belirtin. Örneğin projenin adı Twisted ise root klasörünüz Twisted-2.5 gibi birşey olabilir.
 • Twisted/bin dizinini oluşturun, ve eğer var ise çalıştırılabilir dosyalarınızı buraya koyun. Eğer çalıştırılabilir dosyanız bir python kodu ise soy adından .py ifadesini kaldırın. Bahsi geçen Python kodu dizin yapınız içerisinde başka bir yerde duran main fonksiyonunu çağırmaktan başka bir işe yarıyor olmamalı.
 • Projeniz tek bir Python betiğinden oluşuyor ise bunu kök dizininize projenizle aynı ismi vererek yerleştirin. Örneğin: Twisted-2.5/Twisted.py
 • Projeniz birden fazla Python kaynak kodundan oluşuyor ise kök dizininiz altında bir paket (python pakedi) oluşturun (Twisted-2.5/twisted klasörü oluşturup içine __init__.py dosyası koyun) ve kodlarınızı buraya yerleştirin. Örneğin Twisted-2.5/twisted/internet.py
 • Test araçlarınızı kök dizin içerisinde başka bir paket içerisine koyun (Twisted-2.5/tests/). Örneğin önceki örnekteki Twisted-2.5/twisted/internet.py yi test eden test-internet.py yi buraya koyun.
 • Kök dizininize README gibi dosyaları ve setup.py nizi yerleştirin.
Bunları yapma:
 • Kodlarını src yada lib gibi klasörlere koyma bu progamı yerleştirmeden (install etmeden) çalıştırılmasını zorlaştırır.
 • Pakedin içindeki Python betiklerini test eden python betiklerini pakedin içinden başka bir pakedin içine koymaz iseniz kurulum yapıldıktan sonra testleri yapmak zorlaşacaktır.
 • Bir paket oluşturup sadece __init__.py içerisine fonksiyonları dizeceksen bunun yerine bir modül oluşturman çok daha kolay olur.
Kaynak : http://jcalderone.livejournal.com/39794.html

4 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 2. proje yönetimi için çok gerekli bilgiler, teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 3. buradaki bazı bilgiler bana yanlış geldi sonradan :| benim gibi düşünen var mı ?

  YanıtlayınSil
 4. Best Article buy Pain Pills online Excellent post. I appreciate this site. Stick with it! Because the admin of this web page is working.
  Best Article buy Roxicodone online Excellent post
  buy Xanax online
  buy Oxycodone online
    buy Weed online

  Best Article buy Medical Marijuana online Excellent post.This website was how do you say it? Relevant!! Finally, I’ve found something that helped me.

  buy Weed online

  buy Meltblown Nonwoven Fabric online

    buy Roxicodone 30mg online 

  buy Research Chemicals online 
  buy CBD ISOLATE online     

  YanıtlayınSil